Przypominamy o realizacji projektu „Kinoteatr dostępny v.2.0„, który nasza Fundacja realizuje w tym roku. Podobnie jak w 2016 roku naszym celem jest zwiększenie dostępu osób z niepełnosprawnościami do dóbr kultury. Obecnie, poza zaproszeniami do kin, gdzie pokazujemy filmy z audiodeskrypcją i tłumaczeniem/napisami dla osób z niepełnosprawnościami, prezentujemy także spektakle teatralne, dostępne dla widzów z dysfunkcją narządu wzroku i słuchu.

Podjęliśmy współpracę z Teatrem Muzycznym w Poznaniu, Teatrem Polskim w Poznaniu, Centrum Sztuki Dziecka/Sceną Wspólną, Centrum Rezydencji Teatralnej Scena Robocza. Naszym stałym partnerem jest także nieocenione Kino Muza w Poznaniu. Wkrótce do tej grupy dołączą kolejni partnerzy!

Jest nam również bardzo miło powitać naszego nowego partnera – Fundację Kultury Bez Barier z Warszawy, niezwykle prężnie działającą organizację pozarządową, prowadzącą wiele projektów włączających osoby z niepełnosprawnościami w życie kulturalne.

W programie tegorocznego projektu pojawią się m.in. takie propozycje filmowe jak: : „Sztuka kochanie„, „Powidoki„, „Zwierzogród„, „Ja, Daniel Blake„, „Dudi. Cała naprzód.”, „Lal La Land„, „Pokot” czy „Maria Curie Skłodowska” oraz teatralne: „Madagaskar„, „Stopklatka„, „Portret Trumienny”, „Wklęsły„.

Projekt potrwa do końca listopada 2017 roku. Szczegółowy harmonogram i zapowiedzi poszczególnych wydarzeń dostępne są na naszym facebookowym profilu. Serdecznie zapraszamy!

Projekt „Kinoteatr dostępny v.2.0” został dofinansowany ze środków Urzędu Miasta Poznania oraz Wojewody Wielkopolskiego.